انتخابات هیأت مدیره انجمن علمی روان‌پزشکان ایران برگزار شد

در روز سوم همایش سالیانه انجمن علمی روان‌پزشکان ایران (۱۳۹۵/۷/۲۹) که در بیمارستان میلاد تهران در جریان بود، انتخابات اعضای هیات مدیره‌ انجمن علمی روان‌پزشکان ایران برگزار شد. در این انتخابات که با حضور نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجرا شد، در مجموع ۲۴۸ رای به صندوق ریخته شد و نتایج زیر به دست آمد:
اعضای اصلی هیأت مدیره به این شرح انتخاب شدند:
۱- دکتر مریم رسولیان: ۲۰۱ رای
۲- دکتر سید احمد جلیلی: ۲۰۰ رای
۳- دکتر همایون امینی: ۱۹۹ رای
۴- دکتر مهدی نصر: ۱۸۸ رای
۵- دکتر محمد تقی یاسمی: ۱۷۱ رای
۶- دکتر امیر شعبانی: ۱۵۱ رای
۷- دکتر افشین یداللهی: ۱۳۶ رای

اعضای علی‌البدل هیأت مدیره:
۱- دکتر محمد علی همتی: ۱۱۷ رای
۲- دکتر فربد فدایی: ۶۹ رای

بازرس اصلی: دکتر محمد رضا خدایی: ۱۴۹ رای
بازرس علی‌البدل: دکتر مهری نجات: ۴۸ رای


آغاز به کار فاز نخست کلینیک مغز و شناخت

آغاز به کار فاز نخست از کلینیک فوق‌‌تخصصی مغز و شناخت به همت پژوهشکده علوم شناختی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران از شنبه یکم آبان ۱۳۹۵ اعلام شده است.

کلینیک مغز و شناخت در دو حوزه توانمندسازی شناختی افراد سالم و ارائه خدمات توان‌بخشی شناختی در کنار سایر خدمات توان‌بخشی به کودکان و بزرگسالان فعالیت دارد و ارائه خدمات روان‌سنجی و روان‌شناختی، توان‌سنجی و توان‌بخشی شناختی، مغز و اعصاب و اعصاب و روان مهم‌‌ترین برنامه‌های کاری این مرکز است.

حوزه‌های اصلی ارائه خدمات در این مرکز عبارت است از:

تقویت توجه و تمرکز، حافظه و اختلالات کهولت، تصمیم‌‌گیری و عملکردهای اجرایی شناختی، مدیریت هیجان، استفاده از تکنولوژی حقیقت مجازی (ویرچولال رئالیتی) در توان‌بخشی شناختی و سایر اختلالات مرتبط با آن، رفتارهای اعتیادی، توان‌بخشی شناختی بیش فعالی-نقص توجه و اختلالات یادگیری، توان‌بخشی شناختی در بیماران طیف اوتیسم، توان‌بخشی شناختی در سکته‌های مغزی و آسیب‌های مغزی، توان‌بخشی شناختی در بیماری ام.‌‌اس. و همچنین خدمات روان‌سنجی و روان‌شناختی، نورولوژی، اعصاب و روان، نوروپسیکولوژی و الکتروفیزیولوژی، آینده‌پژوهی و توانمندسازی نخبگان.

شایان ذکر است که این مرکز با همکاری و تحت نظارت مستقیم اساتید این حوزه به ویژه از دانشگاه علوم پزشکی ایران و پژوهشکده علوم شناختی راهبری و هدایت خواهد شد. ضمناً قرار است افتتاح بخش‌های جدید این مرکز، به تدریج اطلاع‌رسانی شود.

نشانی مرکز: تهران، بالاتر از میدان ولی عصر، خیابان زرتشت شرقی، پلاک ۳۳؛ تلفن: ۸۸۸۰۲۰۶۳-۰۲۱