آغاز به کار انجمن کودکان و بزرگسالان بیش‌فعال و کم‌تمرکز

دکتر جواد علاقبندراد

تاریخ: ۱۳۹۴/۷/۲۴

بنا به اعلام دکتر جواد علاقبندراد، عضو هیأت علمی گروه روان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و فوق تخصص روان‌پزشکی کودک و نوجوان، «انجمن کودکان و بزرگسالان بیش‌فعال و کم‌تمرکز» به طور رسمی آغاز به کار کرد. اعضای هیأت مؤسس این انجمن عبارت‌اند از غزاله زرگری‌نژاد، دکتر جواد علاقبندراد، دکتر الهام شیرازی، دکتر ونداد شریفی سنجانی، دکتر والنتین آرتونیان، دکتر رزیتا داوری آشتیانی، دکتر سید حمیدرضا نقوی ، پروانه فرهادبیگی، و نوژن منصوری پژوه. در جلسه مجمع انجمن که در تاریخ ۱۳۹۴/۵/۱۴ برگزار شد، اعضای هیأت مدیره به این شرح انتخاب شدند: ۱- دکتر جواد علاقبندراد (رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سمن)، ۲- دکتر الهام شیرازی (نایب رئیس هیأت مدیره)، ۳- دکتر والنتین آرتونیان (خزانه‌دار)، ۴- دکتر رزیتا داوری آشتیانی (عضو)، ۵- نوژن منصوری پژوه (عضو).

بر مبنای اساسنامه، کلیات اهداف انجمن  عبارت‌اند از ۱- ارتقای سلامت کودکان و بزرگسالان مبتلا به بیش‌فعالی و کم‌تمرکزی، ۲- توانمندسازی جامعه هدف از طریق حمایت‌گیری و آموزش و ارتقای آگاهی، ۳- پیشگیری از ابتلا به اختلال بیش‌فعالی و کم‌تمرکزی و عوارض ثانوی به ابتلا به این اختلال، ۴- اقدامات جامع پیشگیری در سطوح اولیه، ثانویه و ثالثیه، و ۵- اقدامات حمایتی لازم برای بیماران و خانواده‌های افراد مبتلا. این انجمن قرار است به برگزاری سمینارهای آموزشی، دوره‌ها و همایش‌ها در خصوص ارتقای آگاهی جامعه هدف، تهیه و تدوین کتب، جزوات آموزشی و کاربردی در حوزه اختلال بیش‌فعالی و کم‌تمرکزی، انجام پژوهش و تحقیق در حوزه‌های اختلال بیش‌فعالی و کم‌تمرکزی درجامعه هدف، و آموزش متخصصین، معلمین و سایر افراد حرفه‌ای مرتبط بپردازد.

مرکز اصلی انجمن در تهران به نشانی میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی یا بهروز سابق، کوچه شریفی، پلاک ۱، واحد ۳ واقع است.


Share

پاسخ دهید