برگزاری ششمین همایش سلامت روان و رسانه

[برگرفته از سایت ایرنا، ۱۳۹۴/۱۱/۱۹]

ششمین همایش سالانه سلامت روان و رسانه با موضوع آموزش و پیشگیری اختلالات روانی کودکان و نوجوانان و نقش رسانه ها از ۲۷ تا ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۴ در بیمارستان روزبه تهران برگزار می‌‌شود. کودکان و فضای مجازی محور اصلی ششمین همایش سالانه سلامت روان و رسانه است.

طی سال های اخیر با هدف ارتقای آگاهی در مورد سلامت و بهبود شاخص‌‌های آن در جامعه با همکاری انجمن علمی روانپزشکان ایران، دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت و مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی، اقدام به برگزاری همایش‌‌های علمی در زمینه سلامت روان و رسانه کرده است.

با توجه به شیوع و بار اختلالات روان در جامعه، موضوع سلامت روان از اولویت‌‌های بهداشتی کشور و همچنین فعالیت‌‌های کرسی یونسکو در آموزش سلامت محسوب می‌‌شود و بحث و تبادل نظر و اطلاع‌‌رسانی در این زمینه با برجسته ساختن نقش رسانه‌‌ها، از اهداف این همایش‌‌ها است.

امسال نیز همچون سال‌‌های گذشته «ششمین همایش سالانه سلامت روان و رسانه» با همکاری انجمن علمی روان‌‌پزشکان ایران، انجمن روان‌‌پزشکی کودک و نوجوان، مرکز تحقیقات روان‌‌پزشکی، انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات، انجمن جامعه‌‌شناسی ایران و مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی برگزار خواهد شد.

دکتر مصطفی معین رییس کرسی یونسکو در آموزش سلامت و رییس کمیته علمی این همایش گفت: شیوع و بار اختلالات روان در کودکان و نوجوانان، اختلالات روان و انگ و باورهای نادرست و همچنین وابستگی و اعتیاد به موبایل، اینترنت و فضای مجازی در این گروه سنی، محورهای اصلی همایش امسال سلامت روان و رسانه هستند.

علاقه‌‌مندان می‌‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از سایت کرسی یونسکو در آموزش سلامت ttp://unesco.tums.ac.ir// دیدن کنند و با شماره تلفن ۶۶۹۳۸۵۴۵ تماس بگیرند.


Share