برگزاری چهارمین همایش درمان‌‌های شناختی رفتاری

تاریخ خبر: ۱۳۹۴/۱۱/۲۷

چهارمین همایش درمان‌‌های شناختی رفتاری به همت انجمن علمی روان‌‌پزشکان ایران و با همکاری چند مرکز مهم علمی کشور در تاریخ ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ برگزار می‌‌شود. علاقه‌‌مندان برای آشنایی بیشتر با این همایش و ثبت‌‌نام می‌توانند از این‌‌جا به سایت همایش دسترسی یابند. پیام دبیر همایش در زیر آمده است.

«همکار عزیز، سلام. انجمن علمی روانپزشکان ایران افتخار دارد که چهارمین همایش درمان‌‌های شناختی رفتاری را با همکاری اساتید برجسته این حوزه برگزار کند. تمرکز همایش چهارم بر انتقال تجارب بالینی بین درمانگران نسل آینده است. با این هدف، همایش چهارم تلاش کرده است که بتواند فضایی فراهم کند تا در یک ارتباط دوسویه که روح درمان‌‌های شناختی رفتاری است این انتقال تجربه به نحو احسن انجام گیرد و همه از یکدیگر بیاموزند. به اعتقاد ما این فضای مشارکتی ویژگی درمانگران نسل آینده است. شرکت کنندگان در این همایش خصوصا درمانگران جوان می‌‌توانند با همراهی ما در پنل های با موضوعات مختلف بالینی، جلسات معرفی بیماران دشوار و کارگاه های کاربردی ای که در نظر گرفته شده است تجارب دیگران را دریافت کنند و خود نیز تجارب خود را منتقل کنند.

 دکتر کشاورز اخلاقی

وجود ایستگاه‌‌های یادگیری رودررو با امکان تجربه بلاواسطه پیچیدگیهای بالینی نیز به شکل گیری این فضا کمک فراوانی خواهد کرد. در کنار هدف فوق توجه به مفاهیم نظری در درمان‌‌های شناختی رفتاری، برقراری ارتباط بین علوم پایه و کار بالینی و توجه به پژوهشهای کیفی و تجارب جدید آموزشی نیز در دستور کار ما بوده است است که همگی در انتقال مفاهیم تازه موثر خواهند بود. از پژوهشگران نیز دعوت می کنیم که با ارایه مقالات خود در قالب سخنرانی و پوستر در انتقال یافته های جدید نقش داشته باشند. در بخش دانشجویی نیز برای تشویق بیشتر حضور جوانان در کنگره تخفیفهای قابل ملاحظه ای برای این دسته از همکاران در نظر گرفته شده است. هر چند که قدم این گروه باید به رایگان بر روی چشمان ما باشد ولی محدودیتهای ما این امکان را فراهم نکرد و بابت این مطلب عذر ما را بپذیرید. آخرین هدف ما فراهم کردن فضایی مناسب از نظر فیزیکی و با پذیرایی در خور شأن میهمانان و شرکت کنندگان بود تا امکان تبادل آرا و شکل گیری همکاری های تازه در محیطی آرام و صمیمی فراهم شود. حضور ویدیویی چهار پیشکسوت خارجی و پخش سخنرانیهایی که به طور اختصاصی برای این همایش ضبط شده اند و نیز برگزاری یک جلسه تحلیل فیلم درباره یکی از فیلم های مطرح سینما به ایجاد فضای فوق کمک خواهد کرد. افتخار انجمن علمی روانپزشکان ایران میزبانی متخصصان تمامی رشته های مرتبط و فارغ از حاشیه های مرسوم در این همایش است.منتظر دیدار شما در ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵در سالن شهید غرضی بیمارستان میلاد تهران هستیم.

دکتر امیر عباس کشاورز اخلاقی، دبیر علمی چهارمین همایش درمان‌‌های شناختی رفتاری»


Share