طرح جامع صیانت از خانواده معتادان بهبودیافته تصویب شد

[برگرفته از سایت ریاست جمهوری اسلامی ایران؛ ۱۳۹۴/۳/۳۱]

جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر به ریاست رییس جمهوری تشکیل و چند طرح پیشنهادی از جمله طرح جامع صیانت از خانواده معتادان بهبود یافته تصویب شد.

رییس جمهوری در این جلسه، با تأکید بر اینکه معتادان، اعضایی از جامعه هستند که گرفتار شده‌اند، گفت: برای نجات افرادی که گرفتار معضل اعتیاد شده‌اند ، باید همه نهادهای مرتبط، تلاش‌های خود را متمرکز کنند.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، مشارکت گسترده‌تر سازمان‌های مردم‌نهاد را در بخش پیشگیری و درمان معتادان ضروری دانست و اظهار داشت: جمع‌آوری معتادان، درمان و صیانت آنها پس از طی دوره درمان، امور مهمی هستند که باید به تدریج و با انجام مراقبت‌های لازم، به گروه‌های مردم‌نهاد واگذار شود.
رییس جمهوری همچنین به موضوع کنترل مرزها و فداکاری و مجاهدت‌های نیروهای نظامی و انتظامی برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر اشاره کرد و گفت: با فداکاری نیروهای مردمی و انتظامی، از انتقال گسترده مواد مخدر به سمت غرب و به‌ویژه اروپا از طریق ایران تا حد امکان جلوگیری شده اما آنها و سایر کشورها نیز باید درک کنند که مشکل مواد مخدر فقط مربوط به ایران نیست و در این عرصه باید مسؤولیت‌های خود را بپذیرند و انجام دهند.
رییس جمهوری در ادامه با تاکید بر اینکه باید آسیب ها و خطرات اجتماعی را دسته بندی کنیم و در مرحله بعدی ، همه دست به دست هم، توان خود را برای مبارزه با این آسیب ها متمرکز کنیم، گفت: یکی از نکاتی که در این فرایند باید مورد توجه قرار گیرد درک بیشتر نسل جوان از خطرات اینگونه مواد است. باید راه تفریح و نشاط سالم جوانان بیش از پیش هموار شود.
در این جلسه ابتدا دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، ضمن ارائه گزارش از عملکرد این ستاد و ارزیابی چالش‌های پیش رو، پیشنهاداتی را مطرح نمود.
طرح جامع صیانت از خانواده معتادان بهبود یافته، طرح پوشش بیمه پایه برای درمان معتادان و در اولویت قرار گرفتن چهار استان سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و آذربایجان غربی در طرح جامع صیانت، از جمله پیشنهاداتی بود که مورد تصویب قرار گرفت.


Share

پاسخ دهید