پایتخت، بخشی از برنامه افتتاح ۱۰۰۰ تخت روان‌پزشکی در کشور

دکتر مهدی نصر اصفهانی

تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۵

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: همزمان با افتتاح ۱۰۰۰ تخت روانپزشکی در سراسر کشور ، روز شنبه ۲۵ دی ماه ۱۳۹۵ مراسم افتتاح تخت های روانپزشکی  در مجتمع آموزشی درمانی و پژوهشی حضرت رسول اکرم (ص) با حضور دکتر حاجی میراسماعیل رییس دانشگاه، دکتر موسوی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، دکتر توکلی رییس دانشگاه و جمعی از اعضای هیئت علمی برگزار شد.

دکتر حاجی میر اسماعیل رییس دانشگاه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه اظهار داشت: امروز با همت مقام والای وزارت و معاونین، ۱۰۰۰ تخت روانپزشکی در سراسر کشور افتتاح شد و این به عنوان قدمی بزرگ در ارایه خدمات به بیماران روانی می‌باشد.

رییس دانشگاه ضمن تشکر از کارکنان بخش روانپزشکی، از بازسازی و افزایش تخت در بخش روانپزشکی این مجتمع به عنوان یک الگوی خاص جهت سایر بخشها یاد نمود و عنوان کرد: امیدواریم با توجه به حضور اساتید مجرب و وجود بخشهای تخصصی در این بخش بتوانیم شاهد افزایش خدمات به بیماران باشیم.

دکتر مهدی نصر  اصفهانی رییس بخش روان‌تنی مجتمع حضرت رسول اکرم (ص) در حاشیه برنامه افتتاحیه تخت‌های روانپزشکی بیان کرد: بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت، تعداد تخت‌های روانپزشکی در کشور، ۹۰۰۰ تخت می‌باشد که با توجه به افزایش تخت‌های روانپزشکی با حدود ۱۰۰۰ تخت در سراسر کشور، نوید جدی در ارایه خدمات به بیماران هست که این موضوع با تحول نظام سلامت همگام می‌باشد.

دکتر نصر در خصوص افزایش تخت‌های بخش روانپزشکی در این مجتمع اظهار داشت: تعداد تخت‌های این بخش از ۲۰ تخت به ۳۰ تخت افزایش پیدا کرده است.

رییس بخش روان‌تنی مجتمع  حضرت رسول اکرم (ص) افزود: افتتاح بخش روان‌تنی در این مجتمع، گامی مؤثر در پیشرفت خدمات چه به صورت کمی و چه به صورت کیفی می باشد.

دکتر میرفرهاد قلعه‌بندی  مدیر گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز از این افتتاح به عنوان یک اقدام مؤثر در سیاست‌های کلان پزشکی جهت ارایه خدمات به مردم با هزینه کمتر نام برد.

دکتر قلعه‌بندی از بازسازی و افزایش تخت‌های روانپزشکی به عنوان یک نیاز ضروری یاد کرد و گفت: ارایه همزمان خدمات درمانی، آموزشی و پژوهشی در این بخش باعث خشنودی بیماران و دلگرمی کارکنان است.

دکتر عاطفه قنبری جلفایی، رییس بخش روانپزشکی مجتمع آموزشی، درمانی و پژوهشی حضرت رسول اکرم (ص)، در خصوص ارایه خدمات در این بخش عنوان کرد: بخش روانپزشکی با وجود درمانگاه‌های سرپایی، تخصصی و تجهیزات پیشرفته همه روزه پذیرای بیماران بخش روانپزشکی می‌باشد.

دکتر قنبری در ادامه بیان کرد: درمانگاه‌های خواب، روان‌تنی و روان‌پزشکی عمومی و درمانگاه سالمندان در این بخش فعال است.

[برگرفته از سایت وزارت بهداشت]


Share