نخستین مدال دانشگاه علوم پزشکی تهران برای دکتر تهرانی‌دوست

جشن میلاد مولی‌الموحدین حضرت علی ابن ابیطالب (ع) با حضور دکتر جعفریان، رییس دانشگاه، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین دکتر عیسی زاده، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر تهرانی دوست معاون پیشین درمان، دکتر علی پور معاون درمان، اعضای هیئت رییسه دانشگاه و کارکنان معاونت درمان، چهارشنبه ۹ اردیبهشت‌ماه ۹۴ در سالن اجتماعات معاونت درمان برگزار شد.
ابتدا دکتر علی پور، ضمن تبریک به مناسبت میلاد حضرت علی (ع)، خطاب به دکتر مهدی تهرانی‌دوست، گفت: خوشبختانه در هر جلسه‌ای که برگزار می‌شد همیشه ذکر خیر دکتر تهرانی‌دوست بود و جای دارد که من هم در این مراسم از دکتر تهرانی‌دوست تشکر کنم به دلیل اینکه درست زمانی که ایشان در معاونت مشغول خدمت شدند مقارن با اجرای طرح تحول سلامت بود و امیدوارم که بتوانم به‌درستی راه ایشان را در این مسیر ادامه بدهم.
سپس دکتر جعفریان با بیان اینکه در اواخر سال ۹۲ زمانی که برنامه چهارساله را برنامه‌ریزی می‌کردیم دکتر تهرانی‌دوست معاونت درمان دانشگاه را بر عهده گرفتند، گفت: دکتر تهرانی‌دوست حدود ده سال ریاست بیمارستان روزبه را بر عهده داشت و بر خلاف تمامی مشکلاتی که داشت، درکمال محبت درخواست ما را برای ‌پذیرفتن مسئولیت معاونت درمان قبول کرد.
رییس دانشگاه در ادامه افزود: دکتر تهرانی‌دوست معلمی بسیار والا و مهربان در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده و هست. قبول کردن مسئولیت جدید آن‌هم در حوزه معاونت و باوجود اجرای تحول سلامت کار بس دشواری بود که خوشبختانه دکتر تهرانی‌دوست از زمان شروع اجرای این طرح در معاونت به‌خوبی توانست با مشکلات آن روبه‌رو شوند.
وی آرامش، سادگی، مهربانی، دلسوزی، مسئولیت‌پذیری، صبر و شکیبایی را از خصوصیات اخلاقی دکتر تهرانی‌دوست عنوان کرد.
دکتر جعفریان، حضور دکتر تهرانی‌دوست را در اجرای تحول سلامت بسیار مؤثر دانست و اظهار کرد: نقش دکتر تهرانی‌دوست در انتقال اطلاعات تحول سلامت از وزارت‌خانه به دانشگاه بسیار مؤثر بوده است و از زمانی که برای رفع کسالت رفت؛ دکتر علی‌پور قبول زحمت کرده و مسئولیت معاونت درمان را بر عهده گرفته که از ایشان هم به خاطر ادامه راه در معاونت درمان تشکر و قدردانی می‌کنیم.
وی در ادامه سخنان خود به بحث نظارت در معاونت درمان پرداخت و گفت: نظارت در معاونت درمان به‌نوعی ناظر خدمات‌رسانی به مردم است؛ که این وظیفه مهم بر عهده حوزه معاونت درمان است که باید به‌خوبی و درستی انجام شود.
دکتر جعفریان، خاطرنشان کرد: اجرای طرح تحول سلامت پس از ایجاد دستورالعمل به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شد که خوشبختانه باوجود تمام مشکلات در دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌خوبی اجرا شد و دکتر علی‌پور هم به‌عنوان معاون درمان پیگیری‌های لازم را از وزارت‌خانه‌ دارد و به‌موقع به اطلاع ما می‌رساند.
وی افزود: ما در قبال جان مردم متعهد هستیم که این همان تعهد حرفه ای است، سلامت مردم و حفظ جان آن‌ها در اولویت کار ما است.
رییس دانشگاه در پایان سخنان خود، بازگشت دکتر تهرانی‌دوست را به حوزه دانشگاه تبریک گفت و از همه همکارانی که در برگزاری جشن امروز همکاری کردند تشکر و قدردانی کرد.
در ادامه دکتر تهرانی‌دوست، ضمن تشکر و قدردانی از تشریف‌فرمایی رییس دانشگاه، هیات رییسه و همکاران در این جشن، گفت: از اینکه از ابتدای اجرای طرح تحول در خدمت دانشگاه و حوزه معاونت درمان بودم خوشحالم و از همه همکاران معاونت تشکر می‌کنم به دلیل اینکه از ابتدای اجرای طرح در کنارم بودند.
معاون سابق درمان دانشگاه در ادامه افزود: درست است که طرح تحول سلامت سختی‌هایی داشته اما شیرین هم بوده به خاطر اینکه این طرح برای خدمت به مردم است و بیشترین نفع آن به مردم هم می‌رسد.
وی تصریح کرد: به لطف خدا و درایت ریاست دانشگاه، اعضای هیئت رییسه و معاون درمان، نظارت به نحو مطلوب در حال انجام است. همان‌طور که زندگی ادامه دارد کار هم ادامه دارد و امیدوارم که همکاران مانند همیشه با صبوری و پشتکار خدمات را به مردم برسانند.
توضیح اینکه در ادامه این مراسم اولین مدال دانشگاه به پاس خدمات ارزنده دکتر تهرانی‌دوست و هدایایی به‌رسم یادبود از طرف ریاست دانشگاه و معاونت درمان و هیات رییسه به دکتر تهرانی‌دوست اهدا شد. در پایان با اجرای گروه موسیقی، پذیرایی و قرعه‌کشی فضایی شاد و مفرح برای همکاران فراهم شد.

برگرفته از وبسایت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، ۱۳۹۴/۲/۹؛ خبرنگار: ریاضی کرمانی، عکس: باهو


Share

پاسخ دهید