برگزاری وبینار «شبه‌علم و طب سنتی» در ۱۵ آبان

در روز پنجشنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۹، ساعت ۱۱ صبح، برنامه‌ای با عنوان «شبه‌علم و طب سنتی» برگزار می‌شود. این برنامه به بررسی طب سنتی از نظر میزان انطباق آن با معیارهای علمی می‌پردازد و در آن سخنرانان از جنبه‌های گوناگون به این سؤال پاسخ می‌دهند که آیا این طب جایگاهی علمی پیدا کرده است یا باید به عنوان یک شبه‌علم در نظر گرفته شود؟

انجمن علمی روان‌پزشکان ایران، انجمن علمی بیماری‌های مغز و اعصاب ایران، پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد، انجمن فیزیک ایران و دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان برگزارکنندگان وبینار هستند.

سخنرانی‌ها در محل دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان (وابسته به دانشگاه علوم پزشکی ایران) ارائه می‌شوند، اما با توجه به محدودیت‌های مربوط به همه‌گیری کووید-۱۹ تنها خبرنگاران می‌توانند در جلسه حاضر شوند و سایر مخاطبان از طریق فضای مجازی برنامه را مشاهده خواهند کرد. برای ورود به فضای مجازی وبینار محدودیتی در نظر گرفته نشده است.

عنوان سخنرانی‌ها عبارت است از:

علم روشمند، شبه‌علم بی‌روش (دکتر رضا منصوری: استاد دانشگاه صنعتی شریف و معاون اسبق پژوهشی وزارت علوم)

تبارشناسی تصورات پزشکی (دکتر بابک زمانی: دبیر انجمن علمی بیماری‌های مغز و اعصاب ایران و رئیس سابق انجمن سکته مغزی ایران)

ارتباط طب سنتی با رشته پزشکی (دکتر رضا ملک‌زاده: فوق‌تخصص گوارش و کبد، معاون پژوهشی وزارت بهداشت و رئیس پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد)

طب مبتنی بر شواهد در پزشکی امروز (دکتر امیر شعبانی: روان‌پزشک، استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران و دبیر انجمن علمی روان‌پزشکان ایران)

 

لینک ورود به فضای مجازی وبینار: https://imcall.iums.ac.ir/b/h6e-89b-dfm

 

تاریخ خبر: ۱۳۹۹/۷/۱۰


Share