برگزاری کارگاه‌‌های «آموزش اختلال دوقطبی» برای خانواده‌‌ها

سلسله کارگاه‌‌های «آموزش اختلال دوقطبی» توسط دکتر امیر شعبانی برگزار می‌‌شود. مخاطب این مجموعه برنامه، اعضای خانواده‌ و نزدیکان افراد مبتلا به اختلال دوقطبی هستند. علایم خُلقی، انواع دوره‌‌های افسردگی، مانیا (شیدایی) و هایپومانیا (نیمه‌شیدایی)، سیر اختلال، علل و دلایل بروز بیماری، شیوه‌‌های علمی درمان، و چگونگی مدیریت و مدارا با بیماری در این دوره ارائه می‌‌شود. همچنین موضوعاتی از قبیل روش‌‌های افزایش تبعیت فرد مبتلا از درمان دارویی، راه‌‌های غیردارویی کمکی در درمان، ازدواج افراد مبتلا، کارایی رژیم‌‌های غذایی در درمان، آشنایی با روش‌‌های غیرعلمی و غیرمؤثر، و راه‌‌های کاهش مشکلات خواب مورد بحث قرار می‌‌گیرد. در هر جلسه زمانی برای پرسش و پاسخ و نیز بحث میان حاضران در نظر گرفته می‌‌شود.

افراد خانواده مبتلایان به اختلال دوقطبی و سایر علاقه‌‌مندان، برای آشنایی با این بیماری می‌‌توانند در این برنامه شرکت کنند.

 
مدرس کارگاه

دکتر امیر شعبانی، استاد گروه روان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران (برای ورود به کانال تلگرام مدرس کارگاه  در اینجا کلیک کنید).

 

عناوین دوره کامل سلسله کارگاه‌‌های «آموزش اختلال دوقطبی»

کارگاه اول: مفهوم خلق، افسردگی ، شیدایی و اختلال دوقطبی

کارگاه دوم: علل اختلال دوقطبی و راه‌‌های پیشگیری از عود

کارگاه سوم: راه‌‌های درمان اختلال دوقطبی (بخش اول)

کارگاه چهارم: راه‌‌های درمان اختلال دوقطبی (بخش دوم)

کارگاه پنجم: راه‌‌های درمان مشکلات خواب در  اختلال دوقطبی

کارگاه ششم: چگونگی مواجهه با فرد خشمگین

کارگاه هفتم: چگونگی افزایش تبعیت از درمان

 

ثبت‌‌نام در کارگاه

داوطلبان شرکت در برنامه می‌‌توانند در تماس با ایمیل workshop61660@gmail.com اعلام آمادگی کنند. داوطلب حضور در کارگاه لازم است نام و نام خانوادگی، سن، میزان تحصیلات و شماره تلفن خود را از طریق ایمیل فوق ارسال کند. سپس جهت تکمیل مراحل ثبت نام با ایشان تماس گرفته می‌شود.

 

محل برگزاری کارگاه

تهران، خیابان میرداماد، خیابان نفت جنوبی، کوچه تابان، پلاک ۱۰، واحد ۱۳، طبقه چهارم


Share